אחזקת מבנים ומלונות

אחזקת מבנים – להתמקד רק במה שחשוב

אחזקת מבנים הוא תחום עיסוק שבשנים האחרונות חלו בו שינויים רבים והוא מצוי בתהליך מתמיד של גידול. חברות ניהול של מבנים גדולים, קניונים, מוסדות ציבור וכן בניינים רבי קומות באזורי יוקרה ובמקומות אחרים, מעבירות את שירותי האחזקה של המבנים לידי חברות אחזקה ייעודיות, המבצעות עבודות שונות לשמירה על המבנה, הן ברמה היום יומית והן ברמה הכללית. מהי חברת אחזקת מבנים? מה גרום לגידול החד בביקוש לחברות אחזקת מבנים בשנים האחרונות? בשורות הבאות נרחיב את היריעה בנושא ונסביר את ההיגיון מאחורי השיטה.

חברות לאחזקת מבנים – מהן וכיצד הן פועלות

חברות העוסקות בביצוע אחזקת מבנים הן חברות מקצועיות האמונות על כל ההיבטים הקשורים באחזקת מבנים. מדובר בכלל העבודות הקשורות בתחזוקה שוטפת, ניקיון, תחזוקה מונעת, פינוי אשפה ועוד. החברה היא למעשה המעסיקה של כל העובדים בכלל התפקידים השונים במבנה. עובדי ניקיון ואחזקה שוטפת, סניטציה ואינסטלציה. באשר לפרויקטים תקופתיים של ניקיון או אחזקה, דוגמת ניקוי חלונות בסנפלינג או טיפול במעליות, החברה מעסיקה חברות חיצוניות המבצעות עבורה עבודות קבלניות. מבחינת הדיירים במבנה או מי ששוכרים בו חללים שונים – חנויות, אולמות סטודיו או מרפאות, החברה האמונה על אחזקת מבנים היא הכתובת לתלונות בכל עניין שהוא הקשור במבנה. 

מבחינת הבעלים של המבנה, חברת האחזקה פותרת ומרכזת את כל נושא אחזקת הבניין, והיא גם המעסיקה של כוח האדם בבניין. כך יוצא שבבת אחת נפתרו מרבית הבעיות שעלולות להעיק על מנהלי המבנה, ובראשן בעיית כוח האדם. מדובר בבעיה אקוטית בכל ארגון, ועל אחת כמה וכמה בתחומי הניקיון והאחזקה

חברות אחזקת מבנים והגידול בביקושים בתחום

בעשורים האחרונים, ובשנים האחרונות במיוחד, מתרחש בישראל תהליך מואץ של מעבר למיקור חוץ מצד אחד, ושל התמקצעות בתחומים ספציפיים מצד שני. בעבר הלא רחוק, היה מפעל יצרני צריך להעסיק אנשי מקצוע בתחום ההתמחות הראשי שלו, אבל ביחד איתם היה צורך להעסיק עובדים בכל התחומים הקשורים באחזקת המבנה, מתן שירותים לעובדים, הסעדה ועוד מגוון עיסוקים. מעבר לכאב הראש הכרוך בטיפול בכוח אדם, היה המפעל היצרני משופע בבעלי תפקידים שלא היו קשורים במישרין לתחומי הפעילות הראשיים. אחראי ניקיון, אחראי אחזקה, אחראי מטבח ואפילו אחראי על מחלקת האירועים לעובדים. נכון להיום מתמקד המפעל במה שהוא יודע לעשות, ועובד מול חברה האחראית על אחזקת מבנים בכל השאר. החברה מצידה מתפתחת מבחינה רוחבית, ונותנת שירותים מקצועיים שהיא מתמחה בהם, למספר גופים או מוסדות בו זמנית החברה היצרנית חוסכת כאבי ראש וכוח אדם, ואילו החברה האמונה על אחזקת מבנים יכולה לנייד עובדים מקצועיים בין אתרים שונים ולהעניק להם תעסוקה במשרה מלאה ובשכר מלא.

אם יש לכם עניין לשכור את שירותיה הטובים של חברת אחזקת מבנים איכותית, זה המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע שלנו יחסרו אליכם בהקדם, לבדיקה והבנה של הצרכים והתאמת סוג השירותים הנחוץ לכם.

תוכן עניינים