לאן אפשר לטוס – מדינות ירוקות, אדומות והנחיות נוספות

תוכן עניינים

מדינות שונות בעולם, פרסמו כל מיני תקנות ואיסורים בדבר כניסת תיירים ונוסעים, כאשר מדובר גם על תיירים ישראלים. תוכלו לראות את המגבלות לטיסה. כולנו שואלים שאלות בדבר טיסות, אילו מדינות ירוקות קיימות שניתן לטוס אליהן. למשל צרפת סגורה למטיילים ישראלים. הממשלה האריכה  את איסור הכניסה והיציאה מהארץ עד ל-20.2.21. מזלנו שזו עונת החורף וככל הנראה כבר מיוני, יהיה הרבה יותר פשוט לטוס.

 

כאשר הקיץ יגיע, כולנו תקווה שלא תהיה לנו את השאלה לאן אפשר לטוס. למשל אנשים שטסים לאנגליה, יצטרכו בדיקת קורונה 72 שעות לפני הטיסה ושהייה בבידוד שבועיים בחזרה לארץ. אוסטריה, בדיקה שלילית לקורונה לפני הטיסה ובידוד של 10 ימים בכניסה לארץ. בטורקיה, לא קיימת הגבלה לישראלים, רק בחזרה לארץ יש לשהות בבידוד למשך שבועיים. ברוסיה, למי שטס יש לעבור בדיקה לפני הטיסה ובחזרה לארץ יש חובת בידוד. גם באוקראינה חלות תקנות אלה. בארה"ב בערים כגון לוס אנג'לס ומיאמי לא קיימת דרישה לבדיקות קורונה, אבל בישראל יש להיות שבועיים בבידוד מי שמגיע מערים אלה.

 

מה קורה כאשר מדינה שהייתה ירוקה הופכת לאדומה,כאשר ישראלים שוהים בה?

למשל ישראלים אשר טסים אל מדינות ירוקות, וישנו שילוב של טיסות קונקשן במדינה אדומה, כל עוד הוא לא יצא את שדה התעופה, הוא יהיה פטור מחובת בידוד בארץ. מי שטס למדינה אדומה ועבר קונקשן למדינה ירוקה, יהיה חייב בבידוד בארץ. עד לא לפני זמן, כאשר יוון הייתה נחשבת למדינה ירוקה, יוון דרשה עדיין בדיקת קורונה ואילו סרביה לא דרשה דבר. רומניה, סגרה את שעריה לישראלים. לגבי ארה"ב, הכניסה הייתה חופשית לישראלים, אבל בתקופה האחרונה, מי שטס לניו יורק חייב בבידוד של שבועיים. מצד שני ניתן יהיה לעקוף את הבידוד כאשר טסים לשדה התעופה בניו ג'רזי, כאשר שם אין כל הגבלות. מה שחשוב הוא לא לטוס לשום מדינה ללא ביטוח נסיעות ולהקפיד כי הוא יכסה את הקורונה. למשל אם חלילה נדבקתם בחו"ל ואתם זקוקים לטיפול או לאשפוז, יש לבטח גם ביטול טיסה או שתהיה אפשרות לקיצור שהות.

 

ישראלים רבים ממתינים על הגדר, עד יעבור זעם, היות ומצב זה אינו יכול להימשך זמן רב. יש שלהיפך, בגלל שהמחירים של הטיסות ירדו, הם  דווקא עכשיו מזמינים דילים.ההמלצה של חברות התיירות והתעופה הן: לא לבטל טיסות לחו"ל או לטוס לחו"ל בשלב זה. כל אחד, יכול להחליט מה שנכון בעיניו והחשוב הוא לשמור על כללי הריחוק וההיגיינה.  כאשר ישנה תקופת סגר בישראל, מותר יהיה להפעיל מטוסים לישראל ומחוצה לה רק בתנאים מסוימים, כגון: לצורך פינוי רפואי בשעת חירום, כאשר מנכל משרד התחבורה, משרד החוץ ומשרד הביטחון אישרו את הטיסה, בכדי לתת את המענה ליוצאים או לשבים מישראל בנסיבות חריגות.

בידוד במלונית – באילו מקרים?

החיל מה-2 לפברואר, כל מי שחוזר לישראל מחו"ל מארצות אדומות, יהיה חייב להיכנס לבידוד במלונית גם מי שחזר מפורטוגל, יצטרך לשהות בבידוד במלונית. במקרים שונים, חל איסור לטוס לחו"ל למשל מי שמאומת לקורונה, אדם שהיה במגע עם חולה מאומת שהיו שבועיים שקדמו לטיסה במחיצתו. מי שפיתח תסמינים לנגיף, 14 יום לפני הטיסה, כגון חום של 38 מעלות ומעלה, שיעול, קשיים במערכת הנשימה, כאב גרון, אובדן חוש הטעם או הריח. מי שתאריך הטיסה שלהם נופל על תקופה המחויבת בבידוד ועובדי מערכת הבריאות. יש להתעדכן בכל מקרה להנחיות ולהיות מעורים לכל מידע או תקנה חדשה בטרם תטוסו לחו"ל לאחר ה-20.2.21.

חופשה
צימרים רומנטיים: חופשה זוגית באווירה קסומה

דמיינו שאתם בורחים למקום שבו הזמן מאט, וכל רגע מרגיש כאילו הוא ספוג ברומנטיקה. דמיינו את עצמכם ואת בן/בת הזוג שלכם שוכנים בגבולות הנעימים של צימר (B&B) מקסים, מוקפים בפיתוי של חומות היסטוריות, גנים שובבים, ופצפוצים מנחמים של אח. זו לא סתם חופשה; זהו מסע לעולם שבו ארוחת הבוקר היא תוצרת בית, הגנים פורחים באהבה, וכל פינה מסתירה סיפור. עבור זוגות המחפשים חופשה קסומה, הסביבה האינטימית של צימר מציעה שילוב ייחודי של רומנטיקה, רוגע ומגע אישי שמלונות גדולים יותר לא יכולים להתאים. מהרגע שאתם נכנסים בדלת, אתם לא רק אורחים; אתה חלק מסיפור עמוק וקסום יותר.

Advertising Products
תחקיר מעמיק: מוצרי פרסום מעשירים את מותגך

מוצרי פרסום הם אחד הכלים החשובים ביותר בעולם השיווק והפרסום. הם מאפשרים לחברות להציג את מותגם לקהל הרחב, להגביר את הנוכחות שלהם בשוק, וליצור קשר חזק יותר עם לקוחותיהם. מוצרי פרסום יכולים להיות מגוונים: ממודפסים כמו חוברות, מדבקות וקטלוגים, ועד למתנות פרסום כמו כובעים, חולצות ומוצקים.

ביטוח נסיעות לחו"ל קנדה
ביטוח נסיעות לחול קנדה

פציעה או מחלה בחו"ל היא קשה פי כמה וזאת מכיוון שאנו לא דוברים את השפה בארץ הזרה ולא מכירים את המערכת הרפואית. לא רק זאת אלא שפציעה בחו"ל או מחלה מצריכים טיפול מאוד יקר וזאת מכיוון שלזרים רפואה עולה המון כסף.

חבילות סלולר
חבילות סלולר זולות לחול באמצעות esim

אם אתם טסים לחול בכדי לטייל, לצרכי עבודה, לבקר משפחה או חברים שלא ראיתם הרבה זמן או לכל צורך אחר, אתם בטח יודעים שאחד הדברים החשובים ביותר שיש לעשות הוא למצוא את הפתרון שיאפשר לכם לתקשר עם חברים ומשפחה בארץ בצורה תקינה, טובה וכמובן זולה, כיום הפתרון הטוב ביותר המוצע לכל אדם שטס לחול, על מנת לשמור על קשר עם הארץ הוא: eSIM. אם אתם שואלים את עצמכם במה מדובר ולמה כדאי לכם לבחור דווקא בו, כדאי מאוד שתמשיכו לקרוא את הדברים הבאים.