הוצאת דרכון אירופאי לחופשה בחו"ל

תוכן עניינים

אזרחות האיחוד האירופי

האיחוד האירופי הוא איחוד של 28 מדינות חברות. דרכון האיחוד האירופי הוא מסמך מעבר המאפשר למחזיק בו לחיות, לעבוד וללמוד בכל מדינה בתוך האיגוד. דרכון האיחוד האירופי מונפק על ידי כל מדינה חברה בנפרד ואין לה רשות אחת שמנפיקה אותו. ברוב המקרים, כל אחד יכול להגיש בקשה לדרכון האיחוד האירופי אם הוא חי באירופה יותר מחמש שנים. אזרח גרמני דור שני עשוי להגיש בקשה לדרכון של האיחוד האירופי בטענה שאביו נולד בגרמניה לפני מלחמת העולם השנייה ואמו נולדה לאחר 1945. המטרה העיקרית של אזרחות האיחוד האירופי היא לאפשר לאזרחיו לטייל בחופשיות בתוך אירופה ללא צורך לעבור הליכי הגירה בכל פעם שהם חוצים גבול או מחליפים מדינות.

דרכונים הם חלק משמעותי מהזהות שלנו והם מספקים הוכחה לאזרחות ואזרחות. אם אתה צריך לנסוע, לעבוד או ללמוד בחו"ל, חשוב להצטייד בדרכון שמונפק על ידי המדינה שבה אתה גר. חוק חדש של האיחוד האירופי ייכנס לתוקף משנת 2021 אשר יאפשר לאזרחי האיחוד האירופי להגיש בקשה לדרכון חדש ללא צורך לגור במדינת מגוריהם במשך שלוש שנים. לאחר פרישת בריטניה מהאיחוד האירופי, תהליך הגשת בקשה לדרכון אירופאי הפך לקשה הרבה יותר. תהליך הבקשה יכול להימשך עד שישה חודשים ודורש תיעוד רב. ככזה, חשוב לאנשים להבין מה הם צריכים לעשות כדי להגיש בקשה לדרכון אירופאי.

האיחוד האירופי – מה זה?

האיחוד האירופי הוא איחוד פוליטי, כלכלי וחברתי של 28 מדינות חברות. זהו אחד האזורים הכלכליים הגדולים בעולם. לאיחוד האירופי יש דרכון המאפשר לאזרחיו לטייל בחופשיות במדינות האיחוד האירופי ללא כל דרישות ויזה. דרכון האיחוד האירופי הוצג בשנת 1952 ומאז הונפק לכל אזרחי המדינות החברות שחיו בארצם לפחות חמש שנים. האיחוד האירופי מנפיק דרכונים לאזרחיו מאז שנות ה-50. הכנסת הדרכון האירופי הראשון הייתה אבן דרך בפיתוח האזרחות הבינלאומית.

הדרכון האירופי הראשון הונפק ב-2 בנובמבר 1954 להוד מלכותה המלכה אליזבת השנייה. זה היה תקף לנסיעות בתוך אירופה והוא יכול לשמש כמסמך זיהוי עבור כל המדינות החברות בקהילה הכלכלית האירופית (EEC). דרכון אירופאי הוא מסמך המונפק על ידי מדינה חברה באיחוד האירופי לאזרחיה. הוא משמש כהוכחה לזהות ולאום, והוא מקל על התנועה החופשית של אנשים בתוך האיחוד האירופי. האיחוד האירופי מנפיק דרכונים מאז 1952. כל מדינה באירופה מלבד ליכטנשטיין, מונקו וסן מרינו, חתומה על הסכם שנגן מה שאומר שכולם חלק מאזור שנגן.

למידע נוסף ביקרו באתר שלנו: europassport.co.il

יוון
חופשת סוף שבוע של תענוגות אינסופיים ביוון

ברחו ליוון לסוף שבוע מלא בחוויות בלתי נשכחות ונפלאות שובות לב. עם הנופים המדהימים שלה, ההיסטוריה העשירה והמטבח מעורר הפה שלה, יוון מציעה יעד מושלם להתחדש ולהתמכר ליופי של הים התיכון.

סבא וסבתא
תהיו בטוחים שסבא וסבתא מכוסים: ביטוח החמרה במצב רפואי קיים

גיל הזהב הוא תקופה מצוינת לצאת לטייל בחו"ל, ביטוח נסיעות מותאם מגן על מבוגרים מפני הוצאות כבדות במקרה חירום רפואי בחו"ל. מדוע יש צורך בהרחבת החמרה במצב רפואי קיים לבני גיל הזהב והאם תקופת שהותם בחו"ל שונה מזו של מבוטחים צעירים יותר? כל מה שצריך לדעת נמצא במאמר הבא.

5 שאלות והמון תשובות על המלדיבים

"חופשה באיים המלדיביים" היא שם נרדף לחלום רחוק של שקט ושלווה, בתוך חיינו המאד סוערים בארץ הזו. כולנו עובדים קשה מידי, רצים אחרי הזנב של

פתיחת החוויה האולטימטיבית: מציאת חבילות החופשה הטובות ביותר לחקור את ניו יורק האיקונית של ארהב

האם אתה מוכן לצאת למסע מדהים לעיר שאף פעם לא ישנה? מציאת חבילות הנופש הטובות ביותר לחקור את העיר ניו יורק האייקונית מעולם לא הייתה קלה יותר. בין אם אתה חובב היסטוריה, חובב קניות או חובב אוכל, לתפוח הגדול יש משהו לכולם. אז, הדקו את חגורות הבטיחות, ובואו נצלול לעולם של אפשרויות טיול לני יורק בעלויות סבירות.

חופשה בברצלונה – מדריך

ברצלונה, בירת קטלוניה שבספרד, היא אחת הערים המרתקות והפופולריות בעולם לחופשה. העיר מציעה שפע של אטרקציות, מוזיאונים ואתרים רבים לביקור, חיי לילה תוססים, חופים יפיפיים,