הוצאת ויזה לארצות הברית: למי מותר?

תוכן עניינים

בשנים האחרונות, ארצות הברית מנפיקה יותר ויזות לאנשים מכל רחבי העולם והרבה אנשים מחפשים פתרונות איך אפשר לבצע הוצאת ויזה לארצות הברית. מספר הויזות שהונפקו ב-2017 עמד על 3.3 מיליון, שזה שיא במדינה ועלייה של 13% מ-2016.

מה זה בעצם ויזה?

ויזה היא מסמך שמונפק על ידי מדינה על מנת לאפשר לנשא להיכנס למדינה, לשהות במדינה ולטייל במדינה. ויזה מאפשרת לאדם שאינו אזרח ארצות הברית להיכנס ולצאת לאמריקה. כדי להגיש בקשה לויזה , על המבקש להגיש את בקשתו ולשלם אגרת בקשה. המבקש עשוי גם להידרש להראות תיעוד המוכיח שהם זכאים לכניסה לאמריקה. לאחר אישור, הויזה תקפה עד עשר שנים או שנתיים תלוי באיזה סוג הויזה מדובר. תוכנית ויתור על ויזה לארצות הברית היא תוכנית המאפשרת למועמדים מסוימים מוסמכים לוותר על הדרישה לראיון אישי בשגרירות ארה"ב או קונסוליה בחו"ל, ובמקום זאת להתראיין על ידי קצין קונסולרי באמצעות ועידת וידאו. כדי להיות זכאי לתכנית, על המועמד להיות:

ויזה היא מסמך המאפשר למחזיק בה לנסוע למדינה, להיכנס אליה ולהתגורר בה לפרק זמן מוגבל. למחלקת המדינה של ארצות הברית יש סמכות להנפיק אשרות. ניתן להשלים את תהליך הבקשה לויזה בכל שגרירות או קונסוליה אמריקאית ברחבי העולם. התהליך כולל ראיון ואיסוף טביעות אצבע מהמבקש וכן מילוי טפסים עם מידע אישי ותשלום מקוון בסך $160 עמלה. על מנת להגיש בקשה לויזה, עליך להיות בעל דרכון תקף שנותרו לפחות שישה חודשים לפני תום תוקפו, שתי תמונות עדכניות בגודל דרכון, הוכחה לתמיכה כספית כגון דפי בנק או הוכחת עבודה בארה"ב, וראיות לכך אתה תחזור הביתה לאחר הטיול שלך (למשל, כרטיס טיסה הלוך ושוב).

הוצאת ויזה לארצות הברית

לארצות הברית יש מדיניות ויזה שנקבעה על ידי הקונגרס האמריקאי. חוק ההגירה והלאום משנת 1952, סעיף 101(א)(15) וסעיף 214(ב) הם שני הסעיפים המסדירים את ההגירה לארה"ב. חוק ההגירה בארה"ב הוא מורכב, אך ניתן לחלק אותו לשלוש קטגוריות רחבות: הגירה מבוססת משפחה, הגירה מבוססת תעסוקה וסוגים אחרים של אשרות, כגון ויזות סטודנט או ויזות עובד זמני. אשרת ארצות הברית היא אישור המאפשר לאנשים ממדינות אחרות להיכנס ולשהות בארה"ב לפרק זמן מסוים. ישנם סוגים רבים של ויזות, אך הנפוצות שבהן הן ויזות תייר, סטודנטים ועבודה. תהליך הגשת בקשה לויזה לארה"ב יכול להימשך בין 10 ימים לחודשיים. הזמן שייקח תלוי באיזה סוג ויזה אתה מגיש בקשה ומאיפה אתה מגיש בקשה. השגרירות או הקונסוליה של ארה"ב יגידו לך כמה זמן ייקח כשהם יבדקו את הבקשה שלך. אזרח אמריקאי יכול לתת חסות לאדם שרוצה לבקר בארצות הברית על ידי הגשת טופס I-130, עצומה עבור קרוב משפחה של חייזרים עם USCIS (שירותי אזרחות והגירה של ארצות הברית).

ויזה היא מסמך שמאשר לזר לנסוע למדינה, להיכנס אליה או להתגורר בה. אשרה יכולה להיות מונפקת על ידי המדינה עצמה או על ידי מדינה אחרת. ארצות הברית מנפיקה ויזות לאנשים שרוצים להיכנס לארה"ב. הויזות מסווגות כוויזות מהגר ואשרות שאינן מהגרים. אשרות מהגרים מיועדות לאנשים שרוצים לחיות דרך קבע בארה"ב. אשרות ללא מהגרים מיועדות לאנשים שרוצים לבקר ארה"ב באופן זמני ואז לחזור הביתה לאחר מכן.

יוון
חופשת סוף שבוע של תענוגות אינסופיים ביוון

ברחו ליוון לסוף שבוע מלא בחוויות בלתי נשכחות ונפלאות שובות לב. עם הנופים המדהימים שלה, ההיסטוריה העשירה והמטבח מעורר הפה שלה, יוון מציעה יעד מושלם להתחדש ולהתמכר ליופי של הים התיכון.

סבא וסבתא
תהיו בטוחים שסבא וסבתא מכוסים: ביטוח החמרה במצב רפואי קיים

גיל הזהב הוא תקופה מצוינת לצאת לטייל בחו"ל, ביטוח נסיעות מותאם מגן על מבוגרים מפני הוצאות כבדות במקרה חירום רפואי בחו"ל. מדוע יש צורך בהרחבת החמרה במצב רפואי קיים לבני גיל הזהב והאם תקופת שהותם בחו"ל שונה מזו של מבוטחים צעירים יותר? כל מה שצריך לדעת נמצא במאמר הבא.

5 שאלות והמון תשובות על המלדיבים

"חופשה באיים המלדיביים" היא שם נרדף לחלום רחוק של שקט ושלווה, בתוך חיינו המאד סוערים בארץ הזו. כולנו עובדים קשה מידי, רצים אחרי הזנב של

פתיחת החוויה האולטימטיבית: מציאת חבילות החופשה הטובות ביותר לחקור את ניו יורק האיקונית של ארהב

האם אתה מוכן לצאת למסע מדהים לעיר שאף פעם לא ישנה? מציאת חבילות הנופש הטובות ביותר לחקור את העיר ניו יורק האייקונית מעולם לא הייתה קלה יותר. בין אם אתה חובב היסטוריה, חובב קניות או חובב אוכל, לתפוח הגדול יש משהו לכולם. אז, הדקו את חגורות הבטיחות, ובואו נצלול לעולם של אפשרויות טיול לני יורק בעלויות סבירות.

חופשה בברצלונה – מדריך

ברצלונה, בירת קטלוניה שבספרד, היא אחת הערים המרתקות והפופולריות בעולם לחופשה. העיר מציעה שפע של אטרקציות, מוזיאונים ואתרים רבים לביקור, חיי לילה תוססים, חופים יפיפיים,